18 września odbyły się w Zarzeczu zawody lekkoatletyczne. Naszą szkołę reprezentowało 12 uczniów, połowa z nich zakwalifikowała się do zawodów rejonowych. Niestety tu się nie powiodło. Może następnym razem…?


Projekt „Umiem pływać” już na półmetku.

             30 maja 2018 r. zakończył się I etap projektu Nauki Pływania dla uczniów klas II-III szkół podstawowych z terenu Gminy Zarzecze, sfinansowanego ze środków Programu powszechnej nauki pływania „Umiem pływać” przy wsparciu Ministra Sportu i Turystyki, Stowarzyszenia Przyjaciół Szkoły w Maćkówce oraz ze środków Funduszu Zajęć Sportowych Gminy Zarzecze. Realizacja projektu odbywała się od 6 marca do 30 maja 2018 r., a wzięło w nim udział 120 uczniów klas II – III.

          Głównym założeniem projektu był systematyczny i powszechny udział dzieci w pozaszkolnych i pozalekcyjnych formach zajęć sportowych z zakresu nauki pływania, a głównymi jego celami było:

  • upowszechnienie tego rodzaju aktywności fizycznej,
  • nabycie przez dzieci podstawowych umiejętności w zakresie pływania,
  • profilaktyka, przeciwdziałanie i korygowanie wad postawy oraz nadwagi
    i otyłości.

 Zajęcia nauki pływania odbywały się na krytej pływalni MOSiR
w Jarosławiu i prowadzone były przez wykwalifikowanych instruktorów
i ratowników. W ramach jednego wyjazdu na pływalnię realizowane było
2 godziny (lekcyjne) zajęć z zakresu nauki pływania pod kontrolą opiekunów
i ratownika.

W ramach realizacji projektu 15 uczniów klas II – III naszej szkoły pobierało lekcje nauki pływania. Od września 2018 r. rusza kolejny etap projektu, uczniów naszej szkoły.

Nie od dziś wiadomo, że pływanie i ćwiczenia w wodzie to jeden z najskuteczniejszych sposobów zapobiegania i korygowania wad postawy, walki z otyłością i nadwagą, dlatego tak ważnej jest angażowanie dzieci i stwarzanie im możliwości oraz warunków do rozwijania sprawności fizycznej poprzez organizowanie zajęć na pływalni. Taka forma spędzania wolnego czasu, jak pokazuje doświadczenie, cieszy się również wśród samych uczniów ogromną popularnością i zainteresowaniem.

             Koordynator Maria Sopel


Zawody gminne w trójboju lekkoatletycznym odbyły się 22 maja. Drużyny dziewcząt i chłopców wróciły z dyplomami za II miejsce. A szczęście było tak blisko… Cieszymy się i gratulujemy zawodnikom!


Gminna Spartakiada Uczniów klas III odbywa się zawsze w Zarzeczu i budzi niemałe emocje. Nasza reprezentacja / rocznik 2008 i młodsi / w tym roku zdobyła pierwsze miejsce we wszystkich konkurencjach i wróciła z pięknym pucharem. Cieszymy się bardzo,  gratulujemy i życzymy dalszych sportowych sukcesów!


10 maja nasi uczniowie uczestniczyli w gminnych zawodach sportowych - w czwórboju lekkoatletycznym. Dziewczęta przywiozły II miejsce, a chłopcy III, ale nastroje były jednakowo dobre, co widać na zdjęciach. Gratulujemy!