Drodzy Uczniowie!

Szanowni Rodzice, Nauczyciele i Pracownicy,

Sympatycy i Przyjaciele Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej

w Siennowie!

1 września 1998 roku powierzono mi pełnienie obowiązków dyrektora w naszej placówce. Był to czas trudy, bo 11 września pożegnaliśmy Dyrektora Mariana Posiaka. Potem był konkurs i tak zostałam pełnoprawnym dyrektorem Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Siennowie. Od tamtej pory były kolejne konkursy i nominacje…

Tak upłynęły 24 lata. Ówczesne  wystraszone maluchy wyrosły na dorosłych ludzi i przyprowadzają dziś do szkoły swoje pociechy.  Sam budynek szkolny również zmieniał swoje oblicze.

Dziękuję wszystkim  Nauczycielom, którzy wspólnie ze mną ciągnęli ten edukacyjny wózek, dziękuję za zaangażowanie w pracy, odpowiedzialność, otwartość, wsparcie w trudnych chwilach i wszelkie dobro. Dzięki Nim szkoła stała się moim drugim domem, Oni sami byli dla mnie Rodziną.

Dziękuję Nauczycielom Katechetom, a szczególnie Księdzu Proboszczowi Leszkowi Gruszeckiemu - niezłomnemu, konsekwentnemu i wrażliwemu człowiekowi, który zaczynał swoją posługę kapłańską w Siennowie w sierpniu 1998 roku i przez 24 lata służył mi radą w sprawach najtrudniejszych.

Dziękuję Pracownikom szkoły, którzy  tak często musieli radzić sobie z konsekwencjami moich pomysłów modernizacyjnych. Znosili to dzielnie. Dziękuję za ich codzienną, sumienną pracę.

Dziękuję Rodzicom za współpracę  i zrozumienie, Radzie Rodziców za odważne inicjatywy, dbałość o dobre relacje, pomysłowość i pracowitość, dziękuję za troskę o wizerunek szkoły.

Chrzestnym szkoły: Pani Elżbiecie Goraj i Panu Stanisławowi Sosnowskiemu oraz Sympatykom i Przyjaciołom dziękuję za wieloraką pomoc i budowanie dobrej opinii w środowisku lokalnym.

Wszystkim Uczniom i Przedszkolakom dziękuję za codzienny szczery uśmiech, za każde: dzień dobry, za gotowość do podejmowania nowych zadań. Cieszę się Waszymi sukcesami, zachwycam się Waszymi umiejętnościami, nienaganną postawą, eleganckim wyglądem, gdy sytuacja tego wymaga.

Dziś zamykam swoją pracę zawodową i dyrektorską misję, a otwarcie w szkole sali gimnastycznej jest spełnieniem moich marzeń, moich dążeń. To zadanie miało swój początek w poprzedniej kadencji samorządowej, więc dziękuję byłemu Wójtowi Gminy Wiesławowi Kubickiemu za przygotowanie dokumentacji i wprowadzenie inwestycji do planu budżetowego. Obecnemu Wójtowi Tomaszowi Buremu dziękuję za sfinalizowanie zadania.

Mojej następczyni Ani Zając życzę  powodzenia i satysfakcji z pełnienia obowiązków dyrektora. - Aniu, jesteś dzielna,  pracowita, odpowiedzialna i masz wielkie serce. Taką bądź zawsze.

Redagowanie strony internetowej przekazuję  w nowe ręce, dziękuję wszystkim, którzy ją współtworzyli przysyłając materiały i zdjęcia, mojemu mężowi  dziękuję za ciągłą pomoc techniczną i cierpliwość. Z obowiązku dodaję, że pierwszą archiwalną już stronę szkoły z wędrującymi krasnalami pomagał nam tworzyć nasz przyjaciel Jan Wygnaniec - jemu również składam podziękowanie.

Wszystkim życzę zdrowia i pomyślnej realizacji swoich planów. Niech nikogo nie dopada zwątpienie, niech nadzieja towarzyszy w chwilach trudnych. Życzę śmiałych marzeń i zwykłego ludzkiego szczęścia!

Elżbieta Nykiel

Siennów, 2.09.2022r.