15 czerwca 2022r. uczniowie klasy III udali się na autokarową pielgrzymkę do Sanktuarium Męki Pańskiej w Kalwarii Pacławskiej. Msza św. przed obrazem Matki Bożej Kalwaryjskiej była wotum wdzięczności za dar Pierwszej Komunii Świętej. Po zakupie pamiątek, które będą im przypominać to wyjątkowe miejsce udali się na posiłek. A jak posiłek to wiadomo gdzie, oczywiście McDonald's.
Po napełnieniu bardzo głodnych brzuchów przyszedł czas na tor saneczkowy , który okazał się niesamowitą frajdą. Jedynie ograniczenia czasowe spowodowały, że właściciel mógł zamknąć ten obiekt o wyznaczonej godzinie. Na koniec tego wyjątkowego dnia zwiedziliśmy jeszcze Katedrę w Przemyślu oraz odwiedziliśmy przemyskiego Szwejka, któremu wszystkie dzieci wytarły nos ... ale nie dlatego, że miał katar. Ponoć osoba, która to zrobi będzie szczęśliwa. Nawet zimne lody nie ostudziły emocji, które towarzyszyły uczniom w drodze powrotnej. To był piękny dzień.

Wychowawca klasy Anna Wierzbicka