1 czerwca to zawsze wyzwanie dla Rady Rodziców. Każdego roku poprzeczka podnoszona jest coraz wyżej. Jak oni to robią…?  Kiełbaski z grilla, pop corn, gofry z dodatkami na życzenie, wata cukrowa, napoje i na końcu lody! Na bogato! Z wizytą, słodyczami i życzeniami dla wszystkich dzieci przyjechali przedstawiciele władz Gminy Zarzecze: Pani Małgorzata Byrwa - Przewodnicząca Rady Gminy, Pan Tomasz Bury - Wójt Gminy i Pan Łukasz Laska - Sekretarz Gminy. Najważniejsze jednak było to, że biesiadowaliśmy przy nowiutkich pięknych stołach piknikowych! Cztery tzw. garnitury ( garnitur w tej terminologii to stół i dwie ławki) stanęły pod szkołą i wyglądały jakby były tu od zawsze…  Życzymy dalszych pomysłów i wspaniałych inicjatyw, a tymczasem po prostu dziękujemy! Oczywiście biesiadowanie nie było jedyną formą spędzania Dnia Dziecka; gdy młodsi relaksowali się przy szkole, starsi aktywnie spędzali czas na boiskach sportowych. Pogoda się utrzymała, było super!