27 maja 2022r. uczniowie klasy I razem z wychowawcą Panem Marcinem Aleksandrem wyruszyli na wycieczkę  do Rzeszowa. Transport odbył się wyłącznie masowymi środkami komunikacji,  gdyby nie liczyć tego, że dzieci były dowiezione  na dworzec kolejowy w Przeworsku samochodem… Potem legitymacja w garść, kupujemy bilet na pociąg i do Rzeszowa! W Rzeszowie dzieci podróżowały miejską komunikacją, bo należało dojechać na ulicę Lubelską, gdzie ma siedzibę Stowarzyszenie EKOSKOP - cel podróży.

Stowarzyszenie „EKOSKOP” jest zrzeszeniem osób fizycznych, zawiązanym do upowszechniania idei ochrony środowiska, funkcjonowania w zgodzie z zasadami zrównoważonego rozwoju, realizacji i propagowania zdrowego stylu życia. Działania Stowarzyszenia mają na celu wychowanie (szczególnie młodego pokolenia) dla harmonijnego współżycia z naturą, odpowiedzialności za decyzje i działania mające wpływ na środowisko. Stowarzyszenie wspiera osoby i organizacje prezentujące podobne poglądy i podejmujące podobne działania.

Tyle wiemy. Resztę wnioskujemy ze zdjęć. Pan Aleksander jest specjalistą od spektakularnych wydarzeń i tym razem nie było inaczej. Połączenie wiedzy i zabawy sprawdziło się doskonale, uczestnicy eskapady wrócili cali, zdrowi i uszczęśliwieni!