Po dwóch latach przerwy związanej z pandemią w dniu 6 maja 2022r. przez Jarosław znów przeszedł pomarańczowy Marsz Godności.

Marsz organizowany jest z okazji Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Wyruszył sprzed siedziby organizatora, czyli Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie Koło w Jarosławiu, która mieści się przy ul. Wilsona. Uczestnicy marszu, wśród których byli m.in. posłowie i przedstawiciele władz miasta, dotarli na  Rynek. Tam po powitaniu i przemówieniach  rozpoczęto piknik i występy artystyczne. Była m.in. „pomarańczowa łąka”, było malowanie twarzy, a także strefa sportu, warsztaty rękodzielnicze, prezentacja służb mundurowych i strefa zdrowia oraz wiele innych atrakcji. Byli tam i nasi uczniowie, głównie członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu i mocno zaangażowana w wolontariacie klasa III. Wyjazd zorganizowała Pani Anna Wierzbicka, która od wielu lat współpracuje z PSONI w Jarosławiu. Mimo zapowiedzi deszczu, pogoda była słoneczna, wszyscy wrócili z wyjazdu szczęśliwi i w poczuciu spełnienia wielkiej misji.