Podsumowanie pracy w oddziale przedszkolnym "Promyczki"

Ten rok upłynął nam w miłej, przyjaznej i pełnej przygód atmosferze. Grupa „Promyczki” liczyła 14 dzieci w tym 4 chłopców i 10 dziewczynek. Składała się z dzieci 3 letnich i 4 letnich. Pragniemy przybliżyć ten wspólny czas wspominając ważne wydarzenia
z naszego przedszkolnego życia… Zapraszamy do oglądania.

Jesień

Jesienią, jesienią
Sady się rumienią:
Czerwone jabłuszka
Pomiędzy zielenią…

Pierwsze wspólne dni w przedszkolu spędzaliśmy poznając siebie nawzajem
i nasze panie. Dzieci zapoznały się z nadchodzącą porą roku, poznały warzywa oraz owoce jakie można spotkać w sadzie i ogródku. Uczciliśmy pierwsze wspólne przedszkolne urodziny.  Spacerowaliśmy poszukując pierwszych oznak jesieni, bardzo ważnym wydarzeniem była nasza wspólna pierwsza wycieczka do Rezerwatu Przyrody „Husówka”. Nasze życie przedszkolne zostało wzbogacone o wspólne gorące posiłki, które dzieci zajadały ze smakiem. W październiku przedszkolaki rozpoczęły cykl zajęć
z wykorzystaniem środków multimedialnych. Nie obyło się również bez imprezy Andrzejkowej, na której przedszkolaki bawiły się wyśmienicie. W listopadzie odwiedziliśmy cmentarz parafialny w Siennowie, aby uczcić Święto Zmarłych.

Zima

Przyszła zima biała,
śniegu nasypała
Zamroziła wodę,
staw pokryła lodem!

Pierwszy śnieg zachęcił nas do wspólnych zabaw na świeżym powietrzu. Cóż to była za radość… Kolejna pora roku przyniosła ze sobą wiele nowych zagadnień z nią związanych. Wizyta Świętego Mikołaja, wspólne przygotowania do Świąt  Bożego Narodzenia zakończone uroczystą Wigilią oraz świątecznym występem przedszkolaków. Podczas ferii zimowych nasza sala została odnowiona, a w późniejszym czasie wyposażona w nowe zabawki. Kontynuowaliśmy wspólne świętowanie urodzin. Przygotowaliśmy występ on-line z okazji Dnia Babci i Dziadka oraz piękne upominki. Był to bardzo intensywny czas, działo się u nas bardzo dużo; odbył się Bal Karnawałowy, wzięliśmy udział w Gminnym Konkursie Kolęd i Pastorałek, obchodziliśmy Dzień Pizzy, Walentynki, Dzień Kota, Dzień Dinozaura… W całym roku przedszkolnym dzieci uczestniczyły w zajęciach tanecznych z Panią Wioletą Garbarz.

Wiosna

Maszeruje wiosna 

w ręku trzyma kwiat,

gdy go w górę wznosi

zielenieje świat!

Kolejna pora roku i kolejne wspólne przygody. W marcu dzieci z grupy Promyczki rozpoczęły przygotowania do wiosny, świętowały Dzień Kobiet. Przedszkolaki dowiedziały się jak nazywają się i jak wyglądają pierwsze wiosenne kwiaty: przebiśniegi, sasanki, zawilce i krokusy. W tym czasie rozpoczęły się również zajęcia sportowe z trenerem GOSiR. Chętnie wspieraliśmy akcje charytatywne. W związku z pandemią przygotowania do Świąt Wielkanocnych odbyły się w formie zdalnej. Powróciliśmy do przedszkola w połowie kwietnia, gdzie kontynuowaliśmy dalsze wspólne zabawy i naukę. W przedszkolu odbyły się Święto Flagi, Urodziny przedszkolaków, Szkolny Konkurs Recytatorski „Kochamy wiersze Marii Konopnickiej”. Wyruszyliśmy w podróż do Krainy Krasnoludków, aby uczcić Święto Szkoły. Czas ten spędzaliśmy aktywnie na świeżym powietrzu. W czerwcu obejrzeliśmy występ Mobilnej Filharmonii oraz „Magic Show”, a także odwiedziliśmy Izbę Pamięci w Siennowie gdzie poznaliśmy pracę kowala. Wydarzeniem, które zapadnie nam głęboko w pamięci jest Dzień Dziecka. Dzięki Radzie Rodziców  uczniowie naszej szkoły mogli skorzystać z wielu fantastycznych atrakcji. Aby hucznie zakończyć ten wspólny czas zabawy i nauki wybraliśmy się na wycieczkę do Sali zabaw Kolorado, gdzie dzieci spędziły miło czas. Dnia 25 czerwca uroczyście zakończyliśmy rok szkolny, dzieci przedszkolne wystąpiły w okolicznościowym programie artystycznym. W lipcu przedszkole również funkcjonowało, czas ten spędzaliśmy na zabawach w sali przedszkolnej oraz na świeżym powietrzu.

Rok szkolny 2020/2021 został zamknięty. Na nowy rok szkolny zapisano do naszego oddziału 19 dzieci. Witamy wszystkich bardzo serdecznie i życzymy wszystkim wielu wspaniałych wrażeń!

Nauczyciel wychowawca: Malwina Nowosiad,

asystent nauczyciela: Michalina Stęc