Drodzy Uczniowie!

Szanowni Rodzice, Nauczyciele i Pracownicy,

Sympatycy i Przyjaciele Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej

w Siennowie!

         1 września 1998 roku powierzono mi pełnienie obowiązków dyrektora w naszej placówce. Był to czas trudy, bo 11 września pożegnaliśmy Dyrektora Mariana Posiaka.  Potem był konkurs i tak zostałam pełnoprawnym dyrektorem Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Siennowie. Od tamtej pory były kolejne konkursy i nominacje…

       Tak upłynęły 24 lata. Ówczesne  wystraszone maluchy wyrosły na dorosłych ludzi i przyprowadzają dziś do szkoły swoje pociechy.  Sam budynek szkolny również zmieniał swoje oblicze.


Prezentujemy zdjęcia z wakacji nadesłane przez Oskara Lewko z klasy V.

Oskar podzielił zdjęcia na trzy foldery.


Nadszedł ten cudowny moment i uroczyście zakończono rok szkolny 2021/2022. Byliśmy w kościele na mszy świętej, potem było spotkanie w szkole. Na początku wystąpiły z piosenką dzieci przedszkolne, którym rozdano dyplomy i nagrody. Potem była część oficjalna dotycząca uczniów. Zaszczycili nas obecnością: Pani Małgorzata Byrwa - Przewodnicząca Rady Gminy Zarzecze, Wójt Gminy Pan Tomasz Bury oraz Pani Katarzyna Kulpa - Dyrektor Zespołu Obsługi Szkół i Jednostek Budżetowych w Zarzeczu. Pan Tomasz Bury wręczył stypendium naukowe za wyniki w nauce dla Mai Klimko. Aby uzyskać takie stypendium, należy mieć średnią ocen co najmniej 5.0 oraz tytuł laureata wojewódzkiego konkursu wiedzy pod patronatem kuratora oświaty. Mai gratulujemy!


Mamy koniec roku szkolnego. Z radością ogłaszamy listę uczniów, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce, zachowaniu i pracy na rzecz szkoły.


Uczniowie naszej szkoły realizowali projekt edukacyjny „Na tropie bioróżnorodności” dofinansowany z Programu Edukacja Inspiracja. Kwota dofinansowania wynosiła 3 500 złotych. Podsumowaniem projektu był zorganizowany 21 czerwca Piknik Ekologiczny. Uczestnicy projektu zaprezentowali swoje dotychczasowe działania oraz ich efekt końcowy, czyli ścieżkę edukacyjną ułatwiającą poznawanie różnych gatunków drzew.


15 czerwca 2022r. uczniowie klasy III udali się na autokarową pielgrzymkę do Sanktuarium Męki Pańskiej w Kalwarii Pacławskiej. Msza św. przed obrazem Matki Bożej Kalwaryjskiej była wotum wdzięczności za dar Pierwszej Komunii Świętej. Po zakupie pamiątek, które będą im przypominać to wyjątkowe miejsce udali się na posiłek. A jak posiłek to wiadomo gdzie, oczywiście McDonald's.


Kończy się rok szkolny 2021/2022. Wypada zaprezentować nowe wystawy fotograficzne uczniów klas VI -VII. Obiektem zainteresowania najczęściej były kwiaty, bo trudno nie zauważyć ich uroku, ale krajobrazy również cieszyły się powodzeniem. Zachęcamy do obejrzenia fotograficznych obserwacji, a autorom wystaw gratulujemy!


6 czerwca nasze przedszkolaki i uczniowie klasy I wybrali się na wycieczkę do Gospodarstwa Agroturystycznego "Międzyczas" w Cieplicach. Dołączyła do nas klasa 1"a" ze Szkoły Podstawowej w Zarzeczu. Pogoda była piękna, a na miejscu czekały niesamowite atrakcje!